Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa uutiskirje!
Tilaa katalogi tästä

Nova 12 - Levysaha piirtoterällä

Tekniset tiedot
Moottori
Sahauskapasiteetti (315mm terä)
Terän koko
Teräreikä
Piirtoterä
Pääpöydän koko
Jatkopöydän koko
Takapöydän koko
Liukupöydän liike
Paino


Lisävarusteet
Siirtokärryt
Terä 315mm
Piirtoterä

Huom. 3-vaihepistoke ei sisälly pakettiin

Etusivu  >  Sirkkelit  >   Nova 12 - Levysaha
Huippuluokan levysaha piirtoterällä.  Erittäin kilpailukykyinen hinta ammattikoneiden sarjassa. Tässä ainutlaatuisen monipuolinen ja laadukas malli kovaan ammattikäyttöön. Varustettu tarkoilla vasteilla, jossa pikalukitus. Liukupöydässä rollerirulla helpottamaan syöttöä. Tarkka mitta-asteikko pöydässä. Lyömättömän edullinen levysaha huippuominaisuuksilla. Samat mitat kuin Nova TS-12 sahassa.
Tarjoushinta 2 690 € sis. ALV
Nova 12 levysaha
3,8 kW / 380 V / 4000 rpm
90° 100mm / 45° 80 mm
315 / 254 mm
30 mm
5800 rpm  (90 x 20 x 3 mm)
385 x 800 mm
440 x 800 mm
310 x 500 mm
1400 mm
260 kg



89 €
25 €
15 €


Katso lisäkuvat
Klikkaamalla kuvaa, näet sen suurennettuna
Sahaa 1700 mm levyn
Piirtoterälle helppo ja tarkka säätö sekä lukitus. Teräksi sopii 315 ja 254 mm koot.
Rollerirulla pöydässä, joka helpottaa syöttöä.