Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa uutiskirje!
Tilaa katalogi tästä

Nova 3050  - Säteisporakone

Tarjoushinta 19 950 € sis. ALV
Tekniset tiedot                             
Päämoottori
Syöttömoottori (korkeus)
Syöttömoottori (pitkittäis)
Nopeudet
Automaattisyöttö
Jäähdytyspumppu

Istukka
Istukan liike
Maksimi syöttövoima karalle
Maksimi poraus teräkselle
Maksimi poraus valuraudalle
Maksimi kierteistys teräkselle


Karan etäisyys runkoon
Etäisyys istukasta jalustaan
Porapään liike
Porapään liike rungon ympärillä

Mitat
Paino

Huom. 3-vaihepistoke ei sisälly pakettiin
Nova 3050 Porakone
4 kW / 380V
1,5 kW / 380V
0,75kW / 380V
25 - 2000 rpm / 16 nopeutta
0,04 - 3,2 mm/r  / 16 nopeutta


MK5
315 mm
18 000 N
50 mm
50 mm
M36


350 - 1600 mm
320 - 1220 mm
1250 mm
180°

2500 x 1070 x 2840
3 500 kg         


     

 
 
Etusivu  >   Porakoneet  >  Nova 3050 säteisporakone
Nova 3050 on markkinoiden uusinta ja luotettavinta tekniikkaa hyödyntävä teollisuus- ja konepajakäyttöön valmistettu säteisporakone.
Nova 3050 on ammatti luokan säteisporakone. Tarjoamme nyt maailman korkeinta laatua  olevan säteisporakoneen vaativaan konepajakäyttöön.  Tässä kone, joka palvelee Sinua vuosikymment. Helppo ja kätevä käyttää. Motorisoidut toiminnot tekevät käytöstä yksinkertaista ja nopeaa.
Hyväksynnät kaikilta alueilta: CE, CSA, UL jne.

Suoran tehdastuontimme ansiosta pystymme takaamaan erittäin kilpailukykyisen hinnan. Isot poraus- ja kierteistyskapasiteet:
50 mm, MK5. (50 mm sekä valurauta ja teräs)
Nopeusalue:25 - 2000 rpm. Nopeusalueita: 16 kpl:  Päämoottori: 4 kW / 380V, syöttömoottorit: 0,75 kW / 1,5 kW 380 V. Paino: 3500 kg
Kun haluat parhaan, ja vielä sopuhintaan, tule paikan päälle tutustumaan tai ota yhteys myyntiimme.
Katso lisäkuvat
 
Katso lisäkuvat