Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
 
 

Nova BY-10 - Oiko-tasohöylä puruimurilla

965 € sis. ALV
Tekniset tiedot
Moottori
Pyörimisnopeus

Terien määrä
Maks. höyläysleveys
Maks. Tasohöyläys korkeus
Maks. syvyys (oikohöylä)
Maks. syvyys (tasohöylä)

Ohjaimen koko
Ohjaimen kallistus
Oikohöylän pöydän koko
Tasohöylän pöydän koko
Paino
Puruimurin pussi mukana

Varaterät
BY-10
1,6 kW / 230 V
6700 rpm

2
254mm
160mm
3 mm
2 mm

610 x 122 mm
90° - 135°
1050 x 260mm
480 x 254
81 kg


50€
Etusivu  >   Oiko-tasohöylät  >   Nova BY-10
Katso lisäkuvat
 
,
Nova BY-10 on korkealaatuinen oiko/tasohöylä pieniin tiloihin.
Värinätön ja vakaa kone, joka on varustettu puruimurilla. Imurin purupussi kuuluu toimitukseen.  Jalusta vakiona mukana.
Vaikka  BY-10 on ns. pikkuhöylä, se on laadultaan ja höyläyskapasiteetiltaan ison koneen luokkaa.  254 mm:n höyläysleveys.
Tehokas 1,6 kW:n moottori takaa, että teho ei lopu isommallakaan syötöllä.

Edullinen ratkaisu saada kaksi nikkarin tärkeää konetta työhuoneeseen huippuedulliseen hintaan. Korkeatasoinen kone, jonka valmistaa meille tehdas, joka on yksi johtavia puutyökonevalmistajia maailmassa. Tulee valmistajalta, joka tekee meille mm. BY-82 höylät,
BY-12 höylät,  Nova 330 tasohöylät, useita puusorveja, metallivannesahahoja, porakoneita ja mm. huippusositut magneettiporakoneemme.  Huippulaatua edulliseen hintaamme!
Klikkaamalla kuvaa, näet sen suurennettuna
Syöttötyökalu Nova TY-1

Syöttötyökalun avulla höylääminen  on helppoa ja turvallista.
Pohjassa pehmeä muovinen tartuntapinta.
9,50 €
Jalusta ja puruimuri mukana vakiona