Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com

2 x 9V paristo
1,3 kg





15 €

Virtalähde
Paino

Vedenpitävä lautanen
2 vuoden takuu

Lisävarusteet


Headset kuulokkeet

 
Tekniset tiedot                            Nova 58 Metallinilmaisin                      
 
 
239 € sis. ALV

Nova 58 Metallinilmaisin

Etusivu  > Metallinilmaisimet >  Nova 58 Metallinilmaisin
Uusi ammattikäyttöön tarkoitettu metallinpaljastin malli. Kevyt rakenne ja helppokäyttöinen. Korkea herkkyystaso (säädettävä) ja erittelykyky ovat tämän huippumallin valtteja. 20 cm veden pitävä etsintäpää. Säädettävä pituus etsintäpään varrelle. (Ihanteellinen eri pituisten ihmisten käyttöön) Nopea pikalukitus ja säätö. Kyynärpäätuen säätömahdollisuus tekee Nova 58 vaivattomaksi käsitellä pitkiäkin aikoja. Laitteessa on oma kaiutin ja myös stereo kuulokeliitin jos käytät meluisassa ympäristössä. Näytössä selkeät visuaaliset osoittimet sekä ääni ilmoitus eri metallityypeistä ja suhteellisesta syvyydestä. Toimii 2 x 9V paristolla.

Erittäin monipuoliset toiminnot:

Syvyyden tunnistus

Metallityypin osoitin

metallityyppien erottelu; Disc-tila (tunnistusalueen rajaus) ja Notch-tila (yksittäisten metallityyppien tunnistus),

ZAP - estää tietyn metallikappaleen tunnistuksen. (helpottaa roskametallin erottelussa)

PINPOINT - Paikannustila ilman liikettä
Klikkaamalla kuvaa, näet sen suurennettuna