Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa uutiskirje!
Tilaa katalogi tästä
Supersuositun NOVA 50CW mallin sisar 50CWV on varustettu taajuusmuuntimella toteutetulla portaattomalla nopeuden säädöllä. Optimaalinen työstönopeus on nyt erittäin helposti ja tehokkaasti saavutettavissa.

Ammattikäyttöön suunniteltu malli, tehokkailla moottoreilla (omat vaaka ja pystykaralle). Hyvin varusteltu, portaattoman nopeuden säädön lisäksi myös 3- akselinen digitaalimittalaitteisto, automaattisyöttö Y- akselille, jäähdytysjärjestelmä ja ISO40 standardin mukainen kara on meillä vakiovaruste. Erittäin korkea laatu, hyvä viimeistely ja tukeva rakenne.

50CWV  - Jyrsinkone

Etusivu  >   Jyrsinkoneet >   50CWV Jyrsinkone

Moottorit
Syöttömoottori
Nopeusalue:
Pystyjyrsintä
Vaakajyrsintä

Karan kartio
Karanliike
Etäisyys karasta runkoon
Etäisyys karasta pöytään
Jyrsinpään kallistus
Porauskapasiteetti
T-urat

Jyrsintäkapasiteetti:
Pystyjyrsintä
Vaakajyrsinnässä

Automaattisyöttö pöydälle

Pöydän syöttönopeudet
Työpöydän koko
Pöydän liike
Mitat
Paino

      
Mukana tulee


3-akseli Sino diginäyttö
Halogeeni työvalo
Koneellinen jäähdytys
3 kpl sovitinholkkia: ISO40  > MT3 ja MT3 > MT2
Porakartio ISO40 > B-18
Poraistukka 16 mm
2 x Vaakakara, 27mm ja 22mm

Huom. 3-vaihepistoke ei sisälly pakettiin
Tarjoushinta 10 690 € sis. ALV
Katso lisäkuvat
3-akselin Sino diginäyttö
 
Klikkaamalla kuvaa, näet sen suurennettuna
 

2 x 1,5 kW / 380 V
370 W / 380 V

100 - 600 / 350 - 2000 rpm (ratasveto)
9 nopeutta   60 - 1350 rpm (hihnaveto)

ISO40
120 mm
200 - 700 mm
100 - 480 mm
45°
50 mm valurauta, 33 mm teräs
14 mm


25 mm teräs
80 mm teräs



8 kpl / 24 - 720 mm / min
1000 x 240 mm
430 x 240 mm
1280 x 1100 x 2100 mm
1015 kg












Tekniset tiedot                                                        50 CWV metallijyrsinkone